Tack för en riktigt bra marknad 2019!

2019-08-04

Tack för en riktigt bra och trevlig marknad. Trots värmen och lite lägre besökarantal än vanligt är vi i Lommaryds IF mycket nöjda med dagen.

Marknaden är en enormt viktig pusselbit för att kunna driva vår förening. Varje intjänad krona från parkeringen, serveringen och platsförsäljningen går rakt in i vår verksamhet för att bland annat kunna driva och utveckla vår ungdoms- och fotbollsverksamhet.

Och ett extra stort tack till alla våra medlemmar som på ett eller annat sätt har bidragit och hjälpt till i samband med marknaden – helt ideellt! Ni är bäst!

Nu är ordningen på Norrvalla IP återställd och vi i marknadssektionen laddar om för fredagen den 31/7 2020.

Våra sponsorer

Attends Healthcare AB - ICA Supermarket Lönnen - Lövsta Trähus

AB Bröderna Lax - Affes Isolering - Agge & Oskars Rör AB - Aneby Buss & Taxi AB - Aneby Renhållning AB - AT Bilcenter AB - Bygg och Mark Höglandet AB - Coop Aneby - DB-Bostäder - Däckservice i Aneby AB - Druvan's Gruppen AB - E. Lax Fastigheter AB - EKA Skog AB - Ekonomibyrån i Tranås AB - Fridhs Elektriska Aneby AB - Håkan Svenssons Måleriaffär AB - Hullaryds Bilservice AB - HöglandsVillan AB - J Embers Åkeri AB - JFS elteknik - Jönköpings Byggvision AB - K-A Johanssons Gräv - Kanonaden Entreprenad AB - Karlsson Lagerman AB - Karlssons Hyvel och Anläggning AB - Kenneth Råsberg Konsult - Lax svets & smide AB - Lekplatskonsulten Sureplay AB - LF Solteknik - Lennings AB - Nords Golv AB - Prästgårdens mejeri - Passéra AB - Projektteknik i Östergötland AB - Radiator VVS AB - Sealed Air Svenska AB - Stiftelsen Aneby Bostäder - Sven Gustafsson Tandläkarpraktik - Svenska kyrkan - Tobias Plåtslageri AB - Torebrings Grossist AB - TP Skogstjänst AB - Tranås Energi AB - Vireda Däckservice - Åke Sigfridssons Bygg AB